Tiktok 1000 İzlenme Kaç TL


Popüler sosyal paylaşım uygulaması Tiktok özellikle gençlerin gözdesi. Tiktok, eğlenceli bir video paylaşım platformu olmasının yanı sıra yüksek etkileşim düzeyi ve büyüyen bir izleyici kitlesine sahip olmasının da etkisiyle para kazanma dünyasıdır. Bu nedenle Tiktok 1000 izlenme kaç TL sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Ana sosyal ağlarda hesabınızı doğru bir şekilde konumlandırırsanız ve geliştirirseniz para kazanmanın sınırı yoktur. Youtube'da Google Adsense, Instagram reklamcılığı ile Tiktok'ta izlenme başına para kazanma imkanına sahipsiniz.

Tiktok’tan Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Tiktok'ta takipçi sayınız varsa önemli miktarda para kazanabilirsiniz. Tiktok 1000 izlenme kaç TL sorusu bu nedenle sıklıkla gündeme gelmektedir. Ortalama kazanç nedir, Tiktok'ta videosu 10000 kez izlenen bir kişi ne kadar kazanıyor gibi sorulara cevaben bunun pek çok yöntemi vardır. Tiktok'ta reklam ajansları ile yapılan iş birliği ve canlı yayınlarda yapılan nakit bağışların yanı sıra 1 milyon izlenme için ortalama kazanç 1.000 dolardır. TL seviyesinde hesaplandığında bu para oldukça yüksektir. Yaklaşık bir hesaplama ile Tiktok'ta izlenme sayısına bağlı olarak kazanılabilecek aylık para şu şekilde analiz edilebilir:

  • Ortalama 5.000 görüntülenme ile bir kişi günde 1 video paylaşarak ayda 1.000 TL, bir kişi günde ortalama 10.000 görüntülenme ile 2 video paylaşarak 4.500 TL kazanabilir veya bu miktarlardan çok daha fazla gelir elde edilebilir.

Görüldüğü gibi Tiktok'ta para kazanmak Youtube veya Instagram gibi platformlara göre daha kolay ve tabii ki Tiktok ile para kazanmanın tek yolu izlenme sayısına göre para kazanmak değil. Bu modelde kullanıcılar tıpkı Twitch gibi platformlarda olduğu gibi yayınlarını takip etmeyi seven kişilere bağış yapma imkanına sahip oluyor.

Tiktok Bağışları Ne Kadar Para Kazandırıyor?

Tiktok 1000 izlenme kaç TL sorusunu cevapladıktan sonra sıra bağışlar ne kadar kazandırıyor sorusu cevaplandırılmalıdır. Bu, izleyicilerin Tiktok hediyeleri satın alarak bağışta bulunduğu canlı yayın sırasında Tiktok parası kazanmanın başka bir yoludur. Her hediyenin farklı bir fiyatı bulunurken paranın bir kısmı Tiktok tarafından komisyon olarak tahsil edilirken diğer kısmı da yayın sahibine devrediliyor. 

Şimdi 2022 yılında Tiktok uygulamasındaki hediyelerin fiyatı aşağıdaki gibidir: 

  • Hediye fiyatı 25 kuruş ise 10 kuruş yayıncıya aktarılır.
  • Tiktok Oyuncak Ayı Fiyatı: Hediyenin fiyatı 9,6 TL'dir. 4,3 TL yayıncıya aktarılır. 
  • Tiktok Asa Fiyatı: 17 TL, 7 TL yayıncıya aktarılır.
  • Tiktok Öpücük Fiyatı: 17 TL, 7 TL yayıncıya aktarılır.
  • Para Yağmuru: 105 TL, 65 TL yayıncıya aktarılır.

Bunlara ek olarak Tiktok jetonları ile satın alınabilen yat, nazar boncuğu gibi hediyeler de bulunmaktadır. Tiktok para kazanma süreci çok basit. Canlı yayında 20 kişi size bir değnek verir ve 140 TL kazanırsınız, 100 kişi size para yağmuru gönderir ve 6500 TL kazanırsınız. Böylece yayınlarınızın daha fazla izlenmesini sağlamak ve daha fazla para kazanmak için Tiktok takipçi paketleri satın alabilirsiniz.

31 Ocak 2022 19:12:31
Geri Dön