Instagram'da Toplu Takipçi Nasıl Silinir?


Instagram, günümüzün en popüler ve gelişmiş sosyal medya uygulamalarından biridir. Sürekli güncellenen ve sürekli yeniliklere maruz kalan Instagram'da yapabileceğiniz etkinliklerin fotoğraf paylaşmak, hikayeye fotoğraflarınızı eklemek, beğeni almak, hikaye paylaşmak, müzik paylaşmak ya da çeşitli farklı etkinlikler olduğu söylenebilir. İçerdiği takipçi ve takipçi sistemi, Instagram'ın günümüzde oldukça popüler olmasını ve bu popülerliğini korumasını sağlıyor. Birbirinden farklı ve çeşitli Instagram hesaplarını takip eden kişiler, farkında olmadan yüzlerce hatta binlerce hesabı takip etmektedir. Yapsalar bile belli bir süre sonra takip ettikleri hesapları silmek ya da takipçilerini silmek istiyorlar. Bu durumda Instagram toplu takipçi nasıl silinir sorusu akıllara geliyor.

Instagram’da Takipçi Silme

Instagram toplu takipçi nasıl silinir konusunu takipçilerinizi silmek yerine takip ettiğiniz hesapları silmek için uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra kabul ettiğiniz kişiler sizi rahatsız edebilir veya tanımadığınız kişiler spam olarak etiketlenebilir. 

Böyle bir durumda tüm hesaplara gidip hangi hesabın aktif, hangi hesabın gerçek, hangi hesabın yeni veya eski olduğunu incelemek çok yorucu olacaktır. Bu şekilde yaparsanız tek tek hesapları girerek aşağıdaki hesabı kendiniz engellemeniz gerekecek, ardından engellediğiniz hesabın kilidini açmanız gerekecek. Ya da tek tek “takipçiyi çıkar” yöntemini kullanmanız gerekecek. 

Bunların dışında Instagram üzerinde kullanabileceğiniz toplu takipçi silme uygulamaları bulunmaktadır. Hesabınız üzerinden çoğu hesabı silebilirsiniz ancak bunu yaparken veya uygulamayı Instagram hesabınıza bağlarken çok dikkatli olmalısınız. Bazı kötü amaçlı siteler hesabınızı çalmaya çalışabilir. Bu nedenle hesabınızı bağlayacağınız siteyi seçerken dikkatli olmak çok önemlidir ve site seçimi dikkatli yapılmalıdır.

Toplu takipçi silme, toplu takip etme gibi uygulamaları kullanmak pratik olsa da Instagram bu eylemlere kısıtlama getirebilmektedir. Aniden çok fazla kişiyi takip etmek veya çok fazla kişiyi takipten çıkarmaya çalışmak spam olarak algılanacağından belli bir süre bu işlemleri yapamayabilirsiniz. Bunun nedeni ise Instagram yöneticilerinin Instagram’ı daha güvenli, sağlıklı ve spamsiz bir ortam yapma çabasıdır. Instagram’da çok fazla spam hesap dolaştığı için eylem kısıtlamaları Instagram tarafından bir güvenlik önlemi olarak uygulanmaktadır.

Instagram Takipçi Silme Uygulamaları

Instagram’da toplu takipçi nasıl silinir sorusunun cevabı, toplu takipçi silme uygulamaları kullanmaktır. Block and Delete, Cleaner for Instagram Unfollow gibi uygulamalar yardımı ile Instagram'da sizi takip etmeyen hesapların her birini hızlıca silebilirsiniz. İstemediğiniz kişileri kaldırabilen bu uygulama, Android üzerinde uygulama mağazasından indirilebilir ve web sitesindeki iOS uygulamaları, yukarıda adı geçen uygulamalar ile aynı olmayabilir. Farklı çalışan farklı bir sürüm veya uygulama ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için Android'de hesabınıza giriş yapmanız ve herhangi bir Android telefona uygulamayı yüklemeniz daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Hatırlatmakta fayda var, toplu takipçi silme veya toplu takip etme gibi uygulamalın kullanımı sonucu Instagram eylemlerinizi kısıtlayabilir. Bu geçişi bir süre geçerli olsa da yinelenmesi durumunda tekrar hesap kısıtlanabilir ve hesap kullanımında zorluk yaşanması muhtemeldir.

1 Şubat 2022 13:08:42
Geri Dön