Instagram Toplu Takip Etme Programı


Instagram toplu takip etme programı kullanıcıların aynı anda birden fazla hesabı takip etmesine olanak tanır. Bu program, Instagram için GrowBot uzantısıdır. Instagram'ın web versiyonunda çalışan bu araç, herkesin bir işletmeyi veya bir ünlüyü, bir sanatçının takipçilerini, hatta bir sanatçının tüm abonelerini takip etmeye olanak tanır. Belirli bir profile yorum yapan kişileri izlemenizi sağlar. Instagram'da toplu takip etmeyi sağlayan eklenti Google Chrome'a ​​eklenebilir, böylece isteyen herkes toplu olarak takip edebilir. İşlem tamamlandıktan sonra yüklü eklentiyi kaldırabilirsiniz.

Instagram Toplu Takip Etme Programı Nasıl Etkinleştirilir?

Instagram toplu takip etme özelliğini kullanmak için şu adımları uygulayın:

  • Instagram toplu takip etme programı ile takip yapabilmek için GrowBot Automator for Instagram indirme sayfasına gidin ve "Chrome'da Kullan" düğmesini tıklayın. 
  • Ardından aracı yüklemek için "Uzantı Ekle" seçilmelidir. 
  • Bu seçenek ile tarayıcı çubuğuna GrowBot simgesinin eklendiği ve uzantının etkin olduğu belirtilmelidir. 
  • Bir mesajın eklendiğini belirten mesaj kutusu da kapatılmalıdır. 
  • Bu işlemden sonra Chrome'da Instagram'a girilmeli ve kişileri toplu olarak takip edilecek olan profil girilmelidir. 
  • GrowBot Automator simgesi, Instagram simgesinin yanında görünecektir. 
  • Simgenin üst kısmına tıklayın. 
  • Pencerenin altındaki farklı eylemlere sahip yeşil düğmeler İlk üçü, profili takip eden hesapların listesini sırayla yükler, ardından profil ve profil hakkında yorum yapar. 
  • Ne kadar çok hesap seçerseniz işlem o kadar uzun sürer, bu nedenle listedeki profil sayısı profil kategorilerini listeye ekledikten sonra "Limit kuyruğu" alanında sınırlandırılabilir. 

Toplu Takip Etme Özelliği Neden Kullanılır?

Instagram toplu takip etme programları belli başlı hesaplar tarafından özellikle kullanılırlar. U hesapların ama pazarlama ya da tanıtım olabilmektedir. Bu amaca sahip hesaplar, ilgisini çekmek istedikleri kitlenin yoğun olarak takip ettiği Instagram hesaplarındaki takipçi kısmındaki tüm hesapları takip ederek kişiye bilgi gitmesini sağlar. Hesabın kendi ilgi alanlarını kapsayan içerikler paylaşıldığını gören kullanıcılar bu hesabı takip etmeye meyilli olacaklardır. 

Toplu takip etme işleminden sonra yapılan takipler toplu unfollow uygulamaları kullanılarak bırakılabilir. Bu işlem senelerdir belli başlı hesaplar tarafından kullanılmaktadırlar. Kendi sayfalarına takibi bırakmayacak organik takipçi çekmek isteyen pek çok işletme veya hesap bu yöntemi sıklıkla kullanır. Takipçi satın alma işlemlerinde bot hesaplar kapatılacağından ve organik takipçi satın alımlarında gerçek takipçiler alakasız sayfaları takip ettiklerini anlayınca takipten çıkacağından takipçi sayısının düşmesi çok olası bir durumdur. Bu nedenle içerikleri ile ilgilenen takipçileri bünyesine çekmek isteyen hesaplar toplu takip uygulamalarından yararlanabilirler.

Tek tek tüm hesapları takip etmek oldukça zaman alan bir iş olacaktır. Bu nedenle bu iş için onlarca uygulama mevcuttur. Bu uygulamaların bazıları size takip edeceğiniz hesapları seçme şansı sunarken bazıları ise olduğu gibi tüm kullanıcıları takip eder. Bu, ileride takip engeli sorununa neden olabilir fakat bu engel geçici olduğundan bir müddet beklenildikten sonra takip işlemine devam edilebilir.

 

27 Ocak 2022 04:38:08
Geri Dön